Menü Kapat

Akü Tamiri

Arte Akü olarak traksiyoner ve forklift akülerinin tamir, bakım ve servis konularında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz. 81 ile akü bakım ve servis desteğimiz mevcuttur.

TRAKSİYONER AKÜ TAMİRİ

Traksiyoner aküler elektikli taşıma araçlarında kullanılmaktadır. Bunların başında akülü istif makinesi, akülü transpalet, elektrikli forklift ve reach truck gibi araçları saymak mümkündür. Akülü yük kaldırma ve taşıma araçlarının traksiyoner akü tamirine ihtiyaç duymasının bazı sebepleri şunlardır:

  • Haftalık, aylık ve yıllık periyotlar halinde akü bakımının yapılmaması,
  • Traksiyoner akü bulunan aracın özensiz bir şekilde kullanılması,
  • Aracın sıklıkla farklı kişiler tarafından kullanılması,
  • İş bitimi süresinde aracın, aküsü bitik şekilde uzun süreli bırakılması,
  • Düzenli olarak akü suyunun kontrol edilmemesi ve temizliğinin yapılmaması

FORKLİFT AKÜ TAMİRİ

Forklift aküleri yüksek akım çekmek üzere tasarlanmıştır. Elektrikli forkliftler de diğer kaldırma araçları gibi bakımsız kaldıklarında ve yukarıdaki maddelerin gerçekleşmesi durumunda tamir ihtiyacı doğar. Forklift akü tamiri de tıpkı traksiyoner aküdeki gibi gerçekleşmektedir. Forkliftler, diğer taşıma araçlarından farklı miktarlarda enerji çektiği için boyutları ve ağırlıkları da farklı olmaktadır.

Akü Tamiri Ne Zaman Gereklidir

Akü bakımının yetersiz kaldığı, akünün bazı fonksiyonlarının işlevini kaybettiği veya akünün arıza verdiği ve iş kaybı yaşattığı durumlarda akü tamiri gerekmektedir. Elektrikli taşıma ürünleri akü ile ilgili ufak bir arıza verse bile tamir ekibine danışılmalıdır. Bazen üzerinde durulmayan küçük bir sorun zamanla büyük bir soruna dönüşüp daha fazla masraf çıkarmakta ve iş kaybına sebep olmaktadır.

forklift-aku-tamiri